Cuveé Traja Králi 2018

10.30 

biele víno – suché

Objem: 0,75l

Cukornatosť hrozna: 24,5°NM

Obsah zvyškového cukru: 5g/l

Celkový obsah kyselín: 6,9 g/l

Obsah alkoholu: 13 obj. %

Vinica: Deberča stará nad hruškou vs. pod Mojžišom vs. mladá Baganova

Toto víno je vhodné pre ľudí trpiaci histamínovou intoleranciou.
Pozrite si protokol a skúške a prečítajte si viac o tom, čo je histamín.

Cuvée Traja Králi je našou vlajkovou loďou bielych vín. Víno je vyrobené z troch kráľovských odrôd. Hrozno Pinot blanc, Rizling rýnsky a Tramín červený macerujeme 72 hodín. Všetky prospešné látky obsiahnuté v šupkách hrozna sa tak dostanú do hroznovej šťavy. Následne mušt jemne odkalíme. Až potom prichádza na rad lisovanie. Toto spracovanie napomáha k účinnejšej extrakcii aromatických a chuťových látok obsiahnutých v hrozne a dodáva vínu potenciál dlhovekosti.

Cuvée Traja Králi je veľmi komplexné. Rizling rýnsky zvýrazňuje chuť citrusov, Pinot blanc dodáva plnosť a Tramín červený harmonizuje kyseliny a prináša silnú kvetinovú arómu. Vo víne je možné objaviť chute muškátového orieška, tropického ovocia, ako je napríklad ananás alebo banán a tiež korenistú chuť klinčekov.

Toto víno odporúčame podávať pri teplote od 8°C do 12°C. Svojou vyváženou chuťou je víno kombinovateľné takmer s čímkoľvek. Anton Uhnák tvrdí, že ešte nenašiel jedlo, ktoré by neharmonizovalo s týmto Cuvée.

Výrobný postup:

1) ručný zber hrozna na rozlohe viniča 0,30 ha

2) 72 hodín macerovanie všetkých troch odrôd spolu v pomere 1:3

3) veľmi jemné odkalenie

4) lisovanie

5) kvasenie pri teplote 18 °C

6) odležanie na jemných kvasničných kaloch

7) čírenie vína Bentonitom (Bentonit  je prírodný minerálny íl so záporným elektrickým nábojom) tesne pred fľaškovaním

8) fľašovanie s následným odležaním

9) distribúcia

NÁŠ TIP:
Ak ste ešte toto víno neochutnali, odporúčame ho, čo najskôr zaradiť do Vašej domácej vinotéky. Garantujeme Vám, že neoľutujete.

 

Hrozno je vypestované na troch viniciach, o ktoré sa samy staráme. Nachádzajú sa v Tekovskej vinohradníckej oblasti. Svoju úrodu zbierame s láskou a ručne. Naše vína sú 100% vegánske a šetrné k životnému prostrediu. Prečítajte si o nás viac.

 

874 na sklade