O Nás

Sme rodinné vinárstvo s dvanásť generačnou tradíciou. Naše vinohrady obkolesujú obec Čajkov, kde spracúvame našu úrodu. 8,5 hektárov našich viníc sa rozprestiera v honoch Sádovie, Podhorie, Vinná Dolina a Deberča. Ročne vyrobíme viac ako 40 000 litrov vína a celú našu úrodu zbierame ručne.

Jedinečný charakter a mineralitu našim vínam dodáva tufové a andezitové podložie pochádzajúce zo sopečných vyvrenín Štiavnických vrchov.

Prečítajte si viac o vinohradníckom území Terroir TEKOV

Vinárstvo Anton Uhnák kladie dôraz na kvalitu.

Pri výrobe vína používame len prirodzené kvasinky, ktoré sa nachádzajú v bobuliach hrozna. Vďaka tomuto šetrnému spracovaniu si víno zachováva svoj pôvodný charakter. Na čírenie vín používame filtráciu a bentonit ako prírodný produkt, ktorý funguje na fyzikálnych princípoch – výmenou elektrického náboja.

Keďže nepoužívame živočíšne prípravky na čírenie môžeme s rukou na srdci povedať, že naše vínaVEGÁN-ske.

Prečítajte si viac o tom prečo sú naše vína vegánske.

 

Radi experimentujeme a na dosiahnutie najlepšej kvality našich vín spájame moderné technológie s poznatkami našich predkov.

Prvá písomná zmienka nášho rodu siaha do roku 1665 narodením Jakuba Uhnáka (1665 – 1742) v Čajkove.

Od tohto obdobia je naša rodina úzko spätá s vinohradníctvom a vinárstvom v Tekovskom regióne. V dnešnej dobe Vinárstvo Anton Uhnák vedie už 12. generácia rodu – Ing. Anton Uhnák so svojím otcom Antonom a švagrom Ľubošom Kollárom.

 

 

Degustácie vín

Počas celého roka usporadúvame degustácie našich vín spoločne s prehliadkou vinohradov. Sme schopní zabezpečiť komplexné služby v rámci ochutnávok pre 4 – 24 osôb. Vieme pre Vás zabezpečiť dopravu aj ubytovanie, aby ste sa u nás cítili čo najpríjemnejšie. Okrem vína vám na stôl naservírujeme gurmánske špeciality a iné osvieženie podľa výberu z našej ponuky.

Navštívte našu webovú stránku a vyberte si z našej ponuky tú, ktorá Vám najviac vyhovuje.

UPOZORNENIE: v čase prísnych obmedzení kvôli pandémií Covid – 19 sú všetky degustácie zrušené a budú preložené na prvý možný termín. Ďakujeme za pochopenie.

 

 

 

 

 

 

 

Naše vína

Všetky naše vína vyrábame s láskou a každá odroda je niečim špecifická. Dávame však do pozornosti polosladkú Pesecku Leánku, ktorá je našim najpredávanejším vínom. Rizling rýnsky, ktorý má jedinečný charakter a pri teplote okolo 10° C je z neho svieže víno plné ovocných tónov s jemnou kyselinkou.

V našej ponuke nájdete aj lahodné cuvée:

Afrodita: zloženie odrôd je naše tajomstvo
TRAJA KRÁLI: Pinot blanc ⅓, Rizling rýnsky ⅓, Tramín červený ⅓
FRAliberNET: Frankovka modrá ⅓, Alibernet ⅓, Cabernet sauvignon ⅓