O Nás

rodinné-vinárstvo

Jedinečné prírodné podmienky

Sme rodinné vinárstvo s dvanásť generačnou tradíciou. Naše vinohrady obkolesujú obec Čajkov, kde spracúvame našu úrodu. 8,5 hektárov našich viníc sa rozprestiera v honoch Sádovie, Podhorie, Vinná Dolina a Deberča. Ročne vyrobíme viac ako 55 000 litrov vína a nakoniec celú našu úrodu zbierame ručne.

Jedinečný charakter a mineralitu našim vínam dodáva tufové a andezitové podložie pričom pochádza zo sopečných vyvrenín Štiavnických vrchov.

Prečítajte si viac o vinohradníckom území Terroir TEKOV

výroba-vína_vinohrad-čajkovvýroba-vína_tufové-podložievýroba-vína_rodinné-vinárstvorodinné-vinárstvo_pestovanie-hrozna

Rodinné vinárstvo Anton Uhnák kladie dôraz na kvalitu

Pri tradičnej výrobe vína používame len prirodzené kvasinky, ktoré sa nachádzajú v bobuliach hrozna. Vďaka tomuto šetrnému spracovaniu si víno zachováva svoj pôvodný charakter. Na čírenie vín používame filtráciu a bentonit ako prírodný produkt, ktorý funguje na fyzikálnych princípoch – výmenou elektrického náboja.

Keďže nepoužívame živočíšne prípravky na čírenie môžeme s rukou na srdci povedať, že naše vínavegánske.

Prečítajte si viac o tom, prečo sú naše vína vegánske.
vinohrad-čajkov

 

Na dosiahnutie najlepšej kvality našich vín spájame moderné technológie s poznatkami našich predkov. Inak povedané, radi experimentujeme.

Prvá písomná zmienka nášho rodu siaha do roku 1665 narodením Jakuba Uhnáka (1665 – 1742) v Čajkove.

Od tohto obdobia je naša rodina úzko spätá s vinohradníctvom a vinárstvom v Tekovskom regióne. V dnešnej dobe Vinárstvo Anton Uhnák vedie už 12. generácia rodu – Ing. Anton Uhnák so svojim otcom Antonom a švagrom Ľubošom Kollárom.

Degustácie vín

Počas celého roka usporadúvame degustácie našich vín spoločne s prehliadkou vinohradov. Sme predovšetkým schopní zabezpečiť komplexné služby v rámci ochutnávok pre 4 – 24 osôb. Vieme pre Vás zabezpečiť dopravu aj ubytovanie, aby ste sa u nás cítili čo najpríjemnejšie. Okrem kvalitného vína vám na stôl nepochybne naservírujeme gurmánske špeciality a iné osvieženie podľa výberu z našej ponuky.

Navštívte našu webovú stránku a vyberte si z našej ponuky tú, ktorá Vám najviac vyhovuje.

rizling-rynskypesecka-leankafralibernet_cervene-vino

 

 

 

 

 

 

 

Naše vína

Všetky naše vína vyrábame s láskou a skutočne každá odroda je niečím špecifická. Dávame však do pozornosti polosladkú Peseckú Leánku, ktorá je našim najpredávanejším vínom. Rizling rýnsky, ktorý má jedinečný charakter a pri teplote okolo 10° C je z neho svieže víno plné ovocných tónov s jemnou kyselinkou.

V našej ponuke nájdete aj lahodné cuveé:

FRAliberNET: Frankovka modrá ⅓, Alibernet ⅓, Cabernet sauvignon ⅓

rodinne-vinarstvo_anton-uhnak