Pesecká Leánka 2022 suché

9.95  vrátane DPH

biele víno – suché
 • Objem: 0,75l
 • Cukornatosť hrozna: 22°NM
 • Obsah zvyškového cukru: 7 g/l
 • Celkový obsah kyselín: 6,8 g/l
 • Obsah alkoholu: 12,5 obj. %
 • Vinica: Deberča stará nad hruškou

Popis

Pesecká Leánka je vhodná ku každej príležitosti. Farba tohto vína je výrazne svetložltá. Jeho chuť je ovocná a vďaka nízkemu alkoholu na povrch vystupujú muškátové tóny s vyváženou kyslosťou. Je to lahodné ľahké víno.

Je veľmi vhodné pri varení, k obedu, knihe, televízoru, večeri, ale aj vo dvojici počas debaty, prípadne v partii pri spoločenských hrách.

Vedeli by sme tu vymenovať veľa iných udalostí k čomu všetkému by sa ešte Pesecká hodila, a preto je ťažké nájsť okamih, kedy by nám Pesecká Leánka 2022 nechutila.

Toto víno odporúčame podávať pri teplote od 8°C do 12°C. Je vhodné k ľahkým jedlám ako sú ryby a hydina. Dobrou kombináciou sú sladké jedlá, pri ktorých sa na povrch dostanú osviežujúce kyselinky tejto Peseckej Leánky.

TIP Vinárstva Anton Uhnák ⭐

Veľmi radi prijmeme rady a tipy ako, kedy a kde sa Vám ešte Pesecká leánka hodila a chutila. Podeliť sa o zážitky môžete na našom Instagrame.

Vinica Deberča stará nad hruškou

Hrozno je vypestované na vinici Deberča stará nad hruškou. Nachádzajú sa v Tekovskej vinohradníckej oblasti. Svoju úrodu zbierame s láskou a ručne. Naše vína sú 100% vegánske a šetrné k životnému prostrediu. Prečítajte si o nás viac.

Výrobný postup vína Pesecká Leánka

 1. ručný zber hrozna na rozlohe viniča 0,80 ha
 2. okamžité spracovanie bez macerácie
 3. intenzívne odkalenie
 4. lisovanie
 5. kvasenie pri teplote 14°C
 6. odležanie na jemných kvasničných kaloch
 7. čírenie vína Bentonitom (Bentonit  je prírodný minerálny íl so záporným elektrickým nábojom) tesne pred fľaškovaním
 8. fľaškovanie s následným odležaním
 9. distribúcia