FRAliberNET 2017

13.80 

červené víno – suché

Objem: 0,75l

Cukornatosť hrozna: 24,5°NM

Obsah zvyškového cukru: 3,7g/l

Obsah alkoholu: 14 obj. %

Vinica: Deberča Boldiška vs. Rýľové Šupecov

FRAliberNER 2017 je výnimočné červené cuvée a je našou vlajkovou loďou červených vín. Toto vínko vzniklo spojením Frankovky modrej, Alibernetu a Cabernetu Sauvignonu. Jeho farba je tmavo červená až bordová. V chuti je výrazne cítiť prezreté čierne ríbezle a vôňu dotvárajú tóny cédrového dreva s výraznejšími trieslovinami. Zaujímavá je príchuť škorice s čokoládou, ktorá dotvára plnú chuť tohto netradičného cuvée.

Toto víno odporúčame podávať pri teplote od 12°C do 16°C. FRAliberNET veľmi dobre dopĺňa výrazne pikantné a korenisté jedlá. Je výborný k syrom s modrou plesňou.

Výrobný postup:

1) ručný zber hrozna na rozlohe viniča 0,30 ha

2) kvasenie pri teplote 28°C so šupkou s pravidelným miešaním po

dobu 25 dní

3) lisovanie

4) jablčno-mliečna fermentácia pri teplote 22°C

5) zrenie v drevených sudoch

6) scelovanie

7) fľašovanie s následným odležaním

8) distribúcia

NÁŠ TIP:
Ak neviete, aký darček kúpiť vášnivému vinárovi, odporúčame Vám pozrieť našu limitovanú edíciu vína FRAliberNET v 5l fľaši a krásnom drevenom balení. Na obal Vám vieme vygravírovať venovanie podľa Vášho želania.

Hrozno je vypestované na viniči Deberča Boldiška. Nachádzajú sa v Tekovskej vinohradníckej oblasti. Svoju úrodu zbierame s láskou a ručne. Naše vína sú 100% vegánske a šetrné k životnému prostrediu. Prečítajte si o nás viac.

 

964 na sklade

Kategórie: ,