šumivé víno drinky frizzante

Šumivé víno: Ideálny základ pre letné kokteily

Anton UhnákRecepty

Šumivé víno sa stalo obľúbeným základom pre rôzne kokteily. Jeho bublinky dodávajú každému nápoju špeciálny charakter a sviežosť. Či už ide o klasické recepty alebo nové, netradičné kombinácie, šumivé víno vždy zaujme svojím jedinečným štýlom. Vyskúšajte ho v týchto kombináciách s našim jedinečným frizzante.

Klasika v novom šate: Aperol Spritz s frizzante

  • Aperol Spritz je drink, ktorý si mnohí spájajú s pohodovým letným popoludním. Jeho osviežujúci charakter dostáva pridaním jemne šumivého vína frizzante nový rozmer. Kúsky pomarančovej kôry a pomarančová šťava dodajú tomuto nápoju dokonalý letný nádych.

Bellini bez obáv

  • Histamínová intolerancia nemusí byť prekážkou, ak si chcete vychutnať kvalitné letné nápoje. Skombinujte čisté broskyňové pyré a bezhistamínové víno, aby ste vytvorili chutné Bellini, ktoré si môžete vychutnať bez akýchkoľvek obáv o vaše zdravie.

Slovenské Mojito

  • Kto by nepoznal osviežujúci drink Mojito? Vy si ho však môžete obohatiť a posunúť ho na iný level. Namiesto sódy použite jemne šumivé víno frizzante, čím drinku dodáte charakteristické bublinky.

Frizzante Royale: Bublinky a sladkosť v jednom

  • Ak máte slabosť pre sladké nápoje, Frizzante Royale je ideálna voľba. Kombinácia šumivého vína s malinovým alebo černicovým likérom doladená čerstvým ovocím je skutočným gurmánskym zážitkom.

Levanduľový šumivý sen

  • Letné večery často potrebujú nápoj, ktorý skvele dopĺňa romantickú atmosféru. Vôňa levandule, ktorá upokojuje a pripomína letné dni v Provensálsku, sa skvele hodí k šumivému vínu. Do pohára nalejte levanduľový sirup a pomaly pridávajte šumivé víno. Jemne premiešajte, pohár ozdobte kúskom citróna alebo vetvičkou čerstvej levandule.

Slovenské vinárstvo má svoju bohatú históriu a frizzante a bezhistamínové víno sú skvelým príkladom jeho budúcnosti. Šumivé víno je oveľa viac než len nápoj. Je symbolom chvíľ strávených v príjemnej spoločnosti. Ako jedna z ingrediencií v rôznych drinkoch otvára dvere kreativite a experimentom. Vychutnajte si ho zakaždým inak!