Pesecká Leánka 2020 suché

8.00 

biele víno – suché

Objem: 0,75l

Cukornatosť hrozna: 19°NM

Obsah zvyškového cukru: 5g/l

Celkový obsah kyselín: 7,1 g/l

Obsah alkoholu: 10,5 obj. %

Vinica: Deberča stará nad hruškou

Farba tohto vína je výrazne svetložltá. Jeho chuť je ovocná a vďaka nízkemu alkoholu na povrch vystupujú muškátové tóny s vyváženou kyslosťou. Je to lahodné ľahké víno, ktoré je vhodné ku každej príležitosti. Je veľmi vhodné pri varení, k obedu, ku knihe, k televízoru, k večeri, ale aj vo dvojici počas debaty, prípadne v partii pri spoločenských hrách. Vedeli by sme tu vymenovať veľa iných udalostí k čomu všetkému by sa ešte Pesecká hodila a preto je ťažké nájsť okamih, kedy by nám Pesecká leánka 2020 nechutila.

Toto víno odporúčame podávať pri teplote od 8°C do 12°C. Je vhodné k ľahkým jedlám ako su ryby a hydina. Dobrou kombináciou sú sladké jedla, pri ktorých na sa na povrch dostanú osviežujúce kyselinky tejto Peseckej leánky.

Výrobný postup:

1) ručný zber hrozna na rozlohe viniča 0,80 ha

2) okamžité spracovanie bez macerácie

3) intenzívne odkalenie

4) lisovanie

5) kvasenie pri teplote 14°C

6) odležanie na jemných kvasničných kaloch
7) čírenie vína Bentonitom (Bentonit  je prírodný minerálny
íl so záporným elektrickým nábojom) tesne pred fľaškovaním

8) fľašovanie s následným odležaním
9) distribúcia

NÁŠ TIP:
Veľmi radi prijmeme rady a tipy ako, kedy a kde sa Vám ešte Pesecká leánka hodila a chutila. Podeliť sa o zážitky môžete na našom Instagrame.

Hrozno je vypestované na viniči Deberča stará nad hruškou. Nachádzajú sa v Tekovskej vinohradníckej oblasti. Svoju úrodu zbierame s láskou a ručne. Naše vína sú 100% vegánske a šetrné k životnému prostrediu. Prečítajte si o nás viac.

864 na sklade

Kategórie: , ,